Oto Servis Vale
Oto Servis Vale

Oto Servis Vale

Oto servis vale hizmeti bir telefonla aracınızın kapınızdan alınarak gerekli bakımlarının yapılmasının ardından tekrar kapınıza teslim edilmesidir.

Özellikle yoğun iş hayatından dolayı aracını servise götürmeye vakit bulamayanlar için iyi bir alternatiftir. Aracınızda beklenmeyen bir anda arıza yaşanmaması için periyodik bakım ve muayenelerin yaptırılması gerekmektedir. Zorunlu olan bu işlem çoğu kişi tarafından ertelenmektedir. Oto servis vale aracının gereken muayenelerini aksatmak istemeyen fakat bunun için vakti olmayan kişilere özel bir hizmettir.
 
Farklı servislerin kendilerine özel oto servis vale hizmeti bulunmaktadır. Genellikle belirli bir irtibat numarası üzerinden ya da mesaj ile vale hizmetine başvuru yapılmaktadır. Servis sizin için en uygun olan saati belirleyerek aracınızı kapınızdan aldırmaktadır. Servis görevlisi tarafından gerçekleştirilen bu hizmet sizin zaman kazanmanızı sağlamaktadır. Oto servis vale hizmeti periyodik bakımların yanı sıra aracınızda yaşanan herhangi bir arıza nedeniyle de verilmektedir. Yetkili servise irtibat numaralarıyla ulaşarak aracınızda yaşadığınız sorunları anlatabilir ve bu sorunların çözümü için servis vale hizmeti talep edebilirsiniz. 

Oto Servis Vale Avantajları

Aracınızın ihtiyacı olan bakım ve onarım işlemleri için faydalanabileceğiniz oto servis valenin bir çok avantajı bulunmaktadır. Başlıca avantajları ise şunlardır;
 

  • Aracınız sizin belirlediğiniz bir noktadan servis yetkilisi tarafından alınmaktadır. Sizin servise gitmek için harcadığınız zaman size kalmaktadır.
  • Beklemediğiniz bir anda aracınızda oluşan arıza sonucu tedirgin olabilirsiniz. Sürüşe devam etmenin güvenli olmadığını düşündüğünüzde vale servisi talep ederek aracınızı yetkili servise gönderebilirsiniz.
  • İşleri yoğun olan kişiler için servise gitmek tam bir vakit kaybıdır. Vale hizmeti alarak hem vaktinizi boşa harcamaz hem de aracınızın periyodik bakımlarını aksatmazsınız.
 
Aracınız için gereken periyodik bakımları aksatmanız sizin için daha maliyetli olabilmektedir. Her yıl düzenli olarak yenilenmesi gereken motor yağı ve filtresi yenilenmediğinde araç motorunuzun arızalanması kaçınılmazdır. Kısa süreler ile ertelediğiniz araç bakımının sonrasında sizin için daha maliyetli sonuçları olabilir. Güvenli bir sürüş için araç aksamlarının bakım ve onarım işlemlerinin ertelenmemesi gerekir. Servis vale hizmeti alarak zamanınızdan çalmadan aracınızın periyodik bakımlarını gerçekleştirebilirsiniz. İstinye oto servis vale, İstinye servis vale hizmeti ihtiyaçlarınız için servisimizle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Konular

Yazlık ve kışlık lastik nasıl anlaşılır?

Yazlık ve kışlık lastik nasıl anlaşılır?

Yazlık ve kışlık lastik kullanımı hava koşullarına göre farklılık göstermektedir. Farklı özelliklere sahip olan bu lastiklerin doğru mevsim şartlarında kullanılması güvenli bir sürüş için önemlidir. Hava 7 derecenin altına düştüğünde mutlaka kışlık lastik kullanımına başlanmalıdır. Soğuk hava koşullarında oluşan kaygan zemin yazlık lastik kullanımı için uygun değildir. Kışlık lastik kaygan zeminde yol tutuşunu arttırarak daha kontrollü bir sürüş gerçekleştirmenizi sağlamaktadır.

Rehbere git

Katalizör Arızası

Rehbere git
Katalizör Arızası
Periyodik bakım yapılmazsa ne olur?

Periyodik bakım yapılmazsa ne olur?

Araç modeli ve kullanım durumu göz önünde bulundurularak belirlenen periyotlar halinde tüm araç aksamlarının kontrolünün sağlanmasına periyodik bakım denir. Periyodik bakımda aracın belirlenen aksamları değişir ya da kontrolü yapılır. Aracın sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etmesi için belirlenen aralıklarda periyodik bakım yaptırılması gerekmektedir. Aracı üreten firmalar genellikle yaptırılması gereken bakım sürelerini araç kılavuzunda belirtmektedir.

Rehbere git

Kızdırma Bujisi Arızası

Rehbere git
Kızdırma Bujisi Arızası