Araç Elektrik Sistemleri

Araç Elektrik Sistemleri

Araçta meydana gelen elektrik kaynaklı sorunlara bakım hizmeti sunan İstinye oto elektrik, araçların ihtiyaç duyduğu hizmetleri son teknoloji ekipman ve aletlerle veren yetkili ana bayisidir.

Araçta meydana gelen elektrik sorunlarını tespit etmek eski dönemlerde oldukça zor bir işlem olarak kabul edilirdi. Fakat günümüzde elektrik tespitini ve arızasını öğrenmek için ölçüm cihazları kullanılmaktadır. Bu cihazlar sayesinde araçta meydana gelen elektrik sorunlarının hangi bölümden çıktığı, kaçak olup olmadığı gibi sorunların tümüne bu cihazlar sayesinde ulaşılmaktadır. 

İstinye oto elektrik servisinde son teknoloji ekipmanlar kullanılmakta ve arıza tespiti için ölçüm cihazları ile araçlara hizmet verilmektedir. 

Oto Elektrik Teknisyenleri

İstinye oto elektrik bölümünde çalışan çok sayıda teknisyen vardır. Servis içerisinde çalışan teknisyenler alanında uzman ve eğitim almış kişiler arasından seçilmiştir. Teknisyenler yeterli bilgi birikimine sahip dikkatli ve işin ehli kişilerdir.
Elektrik bölümü sadece dikkat değil ince işçilik de barındırmaktadır. Öğrenmeye açık olmak ve değişen teknolojileri yakından takip ederek sistem ve bakımlarda uygulamak oldukça önemlidir. 

Oto Elektrik Arızaları ve Onarımları

1. Far ayarı
2. Akü şarj ve satış
3. Marş ve şarj dinamosu tamir ve bakımı
4. Her türlü ampul değişimi
5. Sigorta arızalarının giderilmesi
6. Tesisat tamiri ve yenileme
7. Elektrikli cam sistemleri Bakım ve Onarımı
8. Airbag tamiri
9. Park sensörü satış ve montajı
İstinye oto elektrik birimimizde tüm detaylı elektrik bakım ve onarım hizmetleri sunulmaktadır.

Elektrik ve Elektronik Arıza Tespit Cihazları

Aracın elektrikle çalışan herhangi bir bölümünde çıkan arızayı tespit etmek için elektronik arıza tespit cihazları kullanılmaktadır. Eski servis çalışma prensipleri arasında araçlarda gözlemlenen sorunlarda aracın pek çok bölümü açılmakta bu da aracı olumsuz anlamda etkilemekteydi. Günümüzde elektronik arıza tespit cihazlarının kullanılması ile birlikte aracın sadece arıza gösteren bölümü açılarak bakım hizmeti sunulmaktadır.

Yeni teknoloji ile donatılmış araçların pek çok bölümü elektriğe bağlı otomatik sistemlerle üretilmiştir. Bu araçlarda meydana gelen elektrik sorunları uzman teknisyenler tarafından çözülmektedir. Daha önce yeni araçlarla çalışmamış bir servise araç teslimi yapmak doğru değildir. Burada öncelik servisin konuda yetkili olması ve gerekli ekipman desteğini bakımlarda sunmadır. İstinye oto elektrik servisimizde en yüksek teknoloji ile hizmet vermekteyiz.

Oto Elektrik Hizmetin Neleri Kapsar?

İstinye oto elektrik bu civarda üst düzey hizmetleri ile doğru ve yüksek standartlı bir adres olarak karşınıza gelmiştir. Aracınızda elektrikle ilgili tüm sorunların anında tanımlanması ve giderilmesi için, uzman kadromuzla görevimizin başında olmaya devam ediyoruz. Aracınızın elektrik aksamına ait tüm sorunlar uzman ekiplerimizin dikkatli çalışmaları ile tespit edilmektedir. Tespit edilen sorunların giderilmesi için malzeme kalitesine ve işçilik kalitesine her zaman çok dikkat etmek durumundayız. İstinye araba elektrikçisi olarak çıktığımız yolda, yıllardan beri müşterilerimize güven veren hizmetlerimiz kendini göstermektedir. İç aydınlatma unsurları, dış aydınlatma unsurları, elektrik tesisatları ve her bir unsur konusunda, servisimiz kendine güvenen bir hizmet anlayışı ile çalışmalarını sürdürmektedir. Kadromuz, teknisyenlerimiz ve tüm ekiplerimiz bu tip çalışmalarda bilinçli adımlar atmaktadır. Sahip olduğumuz yüksek teknolojiler ise bu tür hizmetleri sorunsuz bir şekilde sunmamıza yardımcı olmaktadır. Aracınızın elektrikle ilgili aksamı, sistemi ve parçaları için servisimizde bakım, onarım ve tamir çözümlerimiz kendini göstermektedir. Yola kafanız daha rahat bir şekilde çıkmak istiyorsanız, servisimiz ilk uğrak yeriniz olmalıdır. Karanlık gecelerde emniyetli yolculuğun tadını çıkarmak için, bizden alacağınız yardımla birlikte daha emniyetli şekilde yola çıkabilirsiniz. Tamiri ve değişimi gerekli olan elektrik sistem ve parçaları, servisimiz tarafından hemen giderilen sorunlara dâhil edilecektir.

İlgili Konular

Kızdırma Bujisi Arızası

Kızdırma Bujisi Arızası

Rehbere git

Katalizör Arızası

Rehbere git
Katalizör Arızası
Yazlık ve kışlık lastik nasıl anlaşılır?

Yazlık ve kışlık lastik nasıl anlaşılır?

Yazlık ve kışlık lastik kullanımı hava koşullarına göre farklılık göstermektedir. Farklı özelliklere sahip olan bu lastiklerin doğru mevsim şartlarında kullanılması güvenli bir sürüş için önemlidir. Hava 7 derecenin altına düştüğünde mutlaka kışlık lastik kullanımına başlanmalıdır. Soğuk hava koşullarında oluşan kaygan zemin yazlık lastik kullanımı için uygun değildir. Kışlık lastik kaygan zeminde yol tutuşunu arttırarak daha kontrollü bir sürüş gerçekleştirmenizi sağlamaktadır.

Rehbere git

Periyodik bakım yapılmazsa ne olur?

Araç modeli ve kullanım durumu göz önünde bulundurularak belirlenen periyotlar halinde tüm araç aksamlarının kontrolünün sağlanmasına periyodik bakım denir. Periyodik bakımda aracın belirlenen aksamları değişir ya da kontrolü yapılır. Aracın sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etmesi için belirlenen aralıklarda periyodik bakım yaptırılması gerekmektedir. Aracı üreten firmalar genellikle yaptırılması gereken bakım sürelerini araç kılavuzunda belirtmektedir.

Rehbere git
Periyodik bakım yapılmazsa ne olur?