Oto İç Aydınlatma

Oto İç Aydınlatma

Oto İç Aydınlatma, aşağıdaki özelliklerle sürücü ve yolcular için konfor ve güvenlik sağlayan bir otomobilin içinin aydınlatılmasıdır:

 • Gösterge panelleri
 • bilgi-eğlence ekranı
 • Uydu seyir sistemi
 • multimedya ekranları
 • torpido gözü ışığı
 • Ayna aydınlatması
 • Yolcu tarafında tavan aydınlatması
 • Araba kapısı aydınlatması / Su birikintisi ışığı
 • Tepegöz aydınlatması
 • Depolama ışıkları
 • Okuma lambaları, arka koltuk lambaları
 • bagaj lambası
 • Plaka ışığı
 Sürücüler, birçok bilgiye erişmek için ekranlarını kullanır. Bu ekran aynı zamanda araç içi ve dışında olan herhangi bir sorunu gösterir. Ekranınızda veya oto iç aydınlatmanızda bir sorun olduğunda buna dikkat etmek gerekir. Çünkü kapanan bir lambanız aslında önemli bir sorunu gösteriyor olabilir. Ekran ve gösterge aydınlatması için temel metrikler renk, parlaklık ve parlaklık tekdüzeliğidir.
Ayrıca oto iç aydınlatma sistemleri, sürücü veya yolcuların başka bir şey görmelerini sağlamak için ışık sağlar. Bu sistemlere tepe ışıkları dahildir. Bir yüzü aydınlatmak için ayna ışıklarını kullanırız. Temel olarak oto iç aydınlatma sistemleri için temel ölçüler, aydınlatılan alanın geometrisi, aydınlık seviyeleri ve homojenliktir. Renk, hem görünürlük sorunları hem de özel "ruh hali" aydınlatması için bir faktördür.

 Vurgulu aydınlatmanın birincil amacı, stil ipuçları sağlamak, istenen bir ambiyans yaratmak ve elektrikli cam kontrolleri ve radyo düğmeleri gibi çeşitli kontrolleri ve bardak tutucular ve şarj portları gibi diğer özellikleri karanlık bir kabinde konumlandırmaktır. Amaç kabindeki diğer nesneleri aydınlatmak değil, sadece kendisini görünür kılmak olduğundan, vurgu aydınlatması genellikle iç aydınlatma armatürlerinden çok daha düşük bir yoğunluğa sahiptir. Bu tür aydınlatma ile ilgili ana tasarım kaygıları renk, görsel tekdüzelik ve uygun ışık seviyeleridir.

Oto İç Aydınlatma Etiler Car Service

Aracınızın içinde stok aydınlatma ile uğraşmak zorunda kaldığınız günler geride kaldı. LED iç aydınlatmaların gelişiyle aracınızın mevcut oto iç aydınlatmalarınızı yükseltebilirsiniz. Ayrıca Etiler Bosch Car Service size tam destek veriyor! Bunu yaptığınızda, bazı acil faydaları fark etmeniz muhtemeldir. İşte LED ışıkların artıları:

 • Verimlilik:LED ışıklar tipik olarak geleneksel muadillerinden daha az enerji kullanır. Aracınızın içinde enerji tasarrufu yaptığınızda, kesinlikle bir gelişme fark edeceksiniz. Yani geleneksel lambaları bir LED alternatifi ile değiştirerek aracınızın enerji tasarrufu yapmasına ve daha verimli çalışmasına yardımcı olursunuz.
 • Parlaklık:LED ışıklar genellikle standart olanlardan daha parlaktır. Bildiğiniz gibi aracınızın iç kısmında birçok köşe, kıvrım ve bölme bulunmaktadır. LED ışıkları taktığınızda, aracınızın içindeki alanın genel görünürlüğünü artırırsınız. Bu, arabanızın daha fazla parçasını görmenizi sağlar. Karanlık bir alandaki öğeleri bulmak için LED ışıklara geçmek muhtemelen mantıklıdır.
 • Uzun Ömür:Esasen tüm ampul türleri gibi, aracınızdaki iç aydınlatmaların da sınırlı bir ömrü vardır. LED ışıklar sonsuza kadar dayanmasa da, geleneksel ampullerden önemli ölçüde daha uzun bir kullanım ömrüne sahiptir. Aslında, LED ampuller genellikle 15.000 saat boyunca parlak bir şekilde parlar.
 • Karşılanabilirlik:LED iç aydınlatma fiyatları son yıllarda önemli ölçüde düştü. Arabanızın mevcut ışıklarını yükseltmek istiyorsanız, LED lambaların akkor lambalardan ya yaklaşık aynı fiyatta ya da daha uygun fiyatlı olduğunu göreceksiniz.
Tüm bu ayrıntıların yanında Etiler Car Service'in size sağladığı avantajlar da var. Etiler Car Service istediğiniz aydınlatmayı size sunmak konusunda kararlıdır. En kısa sürede aracınızı geri teslim alabileceğiniz Beşiktaş oto iç aydınlatma, Levent araç iç aydınlatma işlemleriniz için randevunuzu hemen alın! 

İlgili Konular

Akü Ömrünü Nasıl Uzatırsınız?

Akü Ömrünü Nasıl Uzatırsınız?

Akü araç için gereken enerji depolamaktadır. Kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürerek depolayan aküler araç için gerekli olan tüm enerjinin kaynağıdır. Akü’de herhangi bir arızanın yaşanması tüm araç aksamlarını direkt olarak etkilemektedir. Beklenmeyen durumlarda akü arızası yaşamamak için düzenli olarak kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Periyodik bakımının yapılmaması ve yanlış kullanım akü ömrünün kısalmasına neden olmaktadır. Değişimi maliyetli olan akülerin kullanım ömrünü uzatmak için şunlara dikkat edilmesi gerekir;

Rehbere git

Periyodik bakım yapılmazsa ne olur?

Araç modeli ve kullanım durumu göz önünde bulundurularak belirlenen periyotlar halinde tüm araç aksamlarının kontrolünün sağlanmasına periyodik bakım denir. Periyodik bakımda aracın belirlenen aksamları değişir ya da kontrolü yapılır. Aracın sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etmesi için belirlenen aralıklarda periyodik bakım yaptırılması gerekmektedir. Aracı üreten firmalar genellikle yaptırılması gereken bakım sürelerini araç kılavuzunda belirtmektedir.

Rehbere git
Periyodik bakım yapılmazsa ne olur?
Katalizör Arızası

Katalizör Arızası

Rehbere git

Otomotik Şanzıman Beyni Arıza Belirtileri

Rehbere git
 Otomotik Şanzıman Beyni Arıza Belirtileri