Oto İç Aydınlatma

Oto İç Aydınlatma

Oto İç Aydınlatma, aşağıdaki özelliklerle sürücü ve yolcular için konfor ve güvenlik sağlayan bir otomobilin içinin aydınlatılmasıdır:

 • Gösterge panelleri
 • bilgi-eğlence ekranı
 • Uydu seyir sistemi
 • multimedya ekranları
 • torpido gözü ışığı
 • Ayna aydınlatması
 • Yolcu tarafında tavan aydınlatması
 • Araba kapısı aydınlatması / Su birikintisi ışığı
 • Tepegöz aydınlatması
 • Depolama ışıkları
 • Okuma lambaları, arka koltuk lambaları
 • bagaj lambası
 • Plaka ışığı
 Sürücüler, birçok bilgiye erişmek için ekranlarını kullanır. Bu ekran aynı zamanda araç içi ve dışında olan herhangi bir sorunu gösterir. Ekranınızda veya oto iç aydınlatmanızda bir sorun olduğunda buna dikkat etmek gerekir. Çünkü kapanan bir lambanız aslında önemli bir sorunu gösteriyor olabilir. Ekran ve gösterge aydınlatması için temel metrikler renk, parlaklık ve parlaklık tekdüzeliğidir.
Ayrıca oto iç aydınlatma sistemleri, sürücü veya yolcuların başka bir şey görmelerini sağlamak için ışık sağlar. Bu sistemlere tepe ışıkları dahildir. Bir yüzü aydınlatmak için ayna ışıklarını kullanırız. Temel olarak oto iç aydınlatma sistemleri için temel ölçüler, aydınlatılan alanın geometrisi, aydınlık seviyeleri ve homojenliktir. Renk, hem görünürlük sorunları hem de özel "ruh hali" aydınlatması için bir faktördür.

 Vurgulu aydınlatmanın birincil amacı, stil ipuçları sağlamak, istenen bir ambiyans yaratmak ve elektrikli cam kontrolleri ve radyo düğmeleri gibi çeşitli kontrolleri ve bardak tutucular ve şarj portları gibi diğer özellikleri karanlık bir kabinde konumlandırmaktır. Amaç kabindeki diğer nesneleri aydınlatmak değil, sadece kendisini görünür kılmak olduğundan, vurgu aydınlatması genellikle iç aydınlatma armatürlerinden çok daha düşük bir yoğunluğa sahiptir. Bu tür aydınlatma ile ilgili ana tasarım kaygıları renk, görsel tekdüzelik ve uygun ışık seviyeleridir.

Oto İç Aydınlatma İstinye Car Service

Aracınızın içinde stok aydınlatma ile uğraşmak zorunda kaldığınız günler geride kaldı. LED iç aydınlatmaların gelişiyle aracınızın mevcut oto iç aydınlatmalarınızı yükseltebilirsiniz. Ayrıca İstinye Bosch Car Service size tam destek veriyor! Bunu yaptığınızda, bazı acil faydaları fark etmeniz muhtemeldir. İşte LED ışıkların artıları:

 • Verimlilik:LED ışıklar tipik olarak geleneksel muadillerinden daha az enerji kullanır. Aracınızın içinde enerji tasarrufu yaptığınızda, kesinlikle bir gelişme fark edeceksiniz. Yani geleneksel lambaları bir LED alternatifi ile değiştirerek aracınızın enerji tasarrufu yapmasına ve daha verimli çalışmasına yardımcı olursunuz.
 • Parlaklık:LED ışıklar genellikle standart olanlardan daha parlaktır. Bildiğiniz gibi aracınızın iç kısmında birçok köşe, kıvrım ve bölme bulunmaktadır. LED ışıkları taktığınızda, aracınızın içindeki alanın genel görünürlüğünü artırırsınız. Bu, arabanızın daha fazla parçasını görmenizi sağlar. Karanlık bir alandaki öğeleri bulmak için LED ışıklara geçmek muhtemelen mantıklıdır.
 • Uzun Ömür:Esasen tüm ampul türleri gibi, aracınızdaki iç aydınlatmaların da sınırlı bir ömrü vardır. LED ışıklar sonsuza kadar dayanmasa da, geleneksel ampullerden önemli ölçüde daha uzun bir kullanım ömrüne sahiptir. Aslında, LED ampuller genellikle 15.000 saat boyunca parlak bir şekilde parlar.
 • Karşılanabilirlik:LED iç aydınlatma fiyatları son yıllarda önemli ölçüde düştü. Arabanızın mevcut ışıklarını yükseltmek istiyorsanız, LED lambaların akkor lambalardan ya yaklaşık aynı fiyatta ya da daha uygun fiyatlı olduğunu göreceksiniz.
Tüm bu ayrıntıların yanında İstinye Car Service'in size sağladığı avantajlar da var. İstinye Car Service istediğiniz aydınlatmayı size sunmak konusunda kararlıdır. En kısa sürede aracınızı geri teslim alabileceğiniz İstinye oto iç aydınlatma, İstinye araç iç aydınlatma işlemleriniz için randevunuzu hemen alın! 

İlgili Konular

Periyodik bakım yapılmazsa ne olur?

Periyodik bakım yapılmazsa ne olur?

Araç modeli ve kullanım durumu göz önünde bulundurularak belirlenen periyotlar halinde tüm araç aksamlarının kontrolünün sağlanmasına periyodik bakım denir. Periyodik bakımda aracın belirlenen aksamları değişir ya da kontrolü yapılır. Aracın sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etmesi için belirlenen aralıklarda periyodik bakım yaptırılması gerekmektedir. Aracı üreten firmalar genellikle yaptırılması gereken bakım sürelerini araç kılavuzunda belirtmektedir.

Rehbere git

Kızdırma Bujisi Arızası

Rehbere git
Kızdırma Bujisi Arızası
Yazlık ve kışlık lastik nasıl anlaşılır?

Yazlık ve kışlık lastik nasıl anlaşılır?

Yazlık ve kışlık lastik kullanımı hava koşullarına göre farklılık göstermektedir. Farklı özelliklere sahip olan bu lastiklerin doğru mevsim şartlarında kullanılması güvenli bir sürüş için önemlidir. Hava 7 derecenin altına düştüğünde mutlaka kışlık lastik kullanımına başlanmalıdır. Soğuk hava koşullarında oluşan kaygan zemin yazlık lastik kullanımı için uygun değildir. Kışlık lastik kaygan zeminde yol tutuşunu arttırarak daha kontrollü bir sürüş gerçekleştirmenizi sağlamaktadır.

Rehbere git

Katalizör Arızası

Rehbere git
Katalizör Arızası