Araç Kış Bakımı

Araç Kış Bakımı

Araç kış bakımı bir gerekliliktir. Yoldaki kar ve buz gibi faktörler nedeniyle kış sürüş koşulları oldukça tehlikeli olur.

 Kış sürüşüne hazırlıklı olmanız önemli olsa da, aracınızın bu zorlu göreve hazır olması da önemlidir. Aracınızın kış yol koşullarına dayanabileceğinden emin olmak için İstinye Bosch Service'in sizin için oluşturduğu önerileri izleyin.

Araç Kış Bakımı Nedir?

Zorlu kış koşullarına girmeden önce, kışın oluşturabileceği zorluklara hazırlamak için aracınızın bakımını yaptırın. Bakım konusunda İstinye Service araç kış bakımı teknik servisinden faydalanabilirsiniz.
?Akü – Sıcaklık düştükçe akü gücü azalır. Yani kışın arabanızı çalıştırmak için daha fazla güç gerekir. Akünüz zaten sorun yaşıyorsa çok dikkatli olmalısınız. Çünkü aracınızın yolda bırakma riski vardır. Optimum kış performansı için İstinye Service oto bakım sağlayıcınızın akünüzü kontrol etmesine ve eksik varsa sizinle paylaşmasına önem gösterin.
? Soğutma sistemi – 50/50 ve 70/30 antifriz/su oranının korunması tavsiye ediyoruz. Teknisyenimiz aracınız için hangi antifriz kullanılması gerektiğini size ayrıntılı olarak anlatacaktır. Ayrıcave korozyon ve olası donmayı önlemek için uygun soğutucu-su oranını belirtir.
? Frenler – Soğuk hava mutlaka frenlerinize zarar vermez. Fakat frenlerinizi kontrol etmemizde fayda var. Ayrıca bu kontolümüz kış koşullarında sürüş sırasında en iyi performansı sağlar.
? Kayışlar, hortumlar, bujiler, teller ve kablolar – Bunlar yılın herhangi bir zamanında bozulabilir, ancak kış aylarında bozulurlarsa, çok soğuk bir yerde çok uzun süre mahsur kalabilirsiniz.

Kış Lastiği İstinye Bosch Service

Dört mevsim lastikleri kış koşullarındakullanmak mümkündür.  Ancak bu lastikleri önerdiğimiz pek söylenemez. İstinye Service olarak, kış şartlarına karşı %100 korunmanız gerekir. İşinizi şansa bırakmayın, randevunuzu alın. Araç kış bakımı nızın temel öğesi olan kış lastiklerinizi seçelim.
Aşırı soğuk kış sıcaklıklarının yaşandığı bir yerde yaşıyorsanız,  aracınızı kışa hazırlarken kış lastiği kullanmanız şarttır. Sıcaklık sürekli olarak donma noktası civarında veya altına düştüğünde, yaz lastiklerdeki kauçuk bileşikler sertleşir ve lastiğin yola tutunma kabiliyetini azaltır. Kış lastikleri, soğuk havalarda sertleşmeye dayanacak şekilde tasarlanmış özel bileşikler kullanır ve buzda, karda, sulu karda ve hatta kuru kaldırımda daha iyi çekiş sağlar.
Normalde yoğun kışların olmadığı bir bölgede yaşıyorsanız, dört mevsim lastikleri kabul edilebilir. Ancak, kışları sert geçen bir yerde yaşıyorsanız veya böyle olan yerleri düzenli olarak ziyaret ediyorsanız, kış lastikleri sizin için en güvenli seçimdir.  İstinye araç kış bakımı, İstinye oto kışlık bakım servisi işlemleriniz için her marka ve model araca hizmet vermekteyiz.

İlgili Konular

Triger Kayışı Değişimi

Triger Kayışı Değişimi

Otomobillerin kalbinde yer alan triger kayışı, motorun düzgün ve verimli çalışması için elzem bir bileşendir. Bu küçük ancak kritik parça, motorun zamanlama sistemini kontrol eder ve pistonlarla valflerin uyum içinde çalışmasını sağlar. Triger kayışının bakımı ve zamanında değişimi, aracınızın performansını korumak ve ciddi motor arızalarını önlemek için hayati önem taşır. Triger kayışının işlevselliğinden, ömrüne, olası arızalarının etkilerinden ve değişim maliyetlerine kadar, triger kayışı ile ilgili her yönü sizler için ele alacağız.

Rehbere git

Kızdırma Bujisi Arızası

Rehbere git
Kızdırma Bujisi Arızası
Periyodik bakım yapılmazsa ne olur?

Periyodik bakım yapılmazsa ne olur?

Araç modeli ve kullanım durumu göz önünde bulundurularak belirlenen periyotlar halinde tüm araç aksamlarının kontrolünün sağlanmasına periyodik bakım denir. Periyodik bakımda aracın belirlenen aksamları değişir ya da kontrolü yapılır. Aracın sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etmesi için belirlenen aralıklarda periyodik bakım yaptırılması gerekmektedir. Aracı üreten firmalar genellikle yaptırılması gereken bakım sürelerini araç kılavuzunda belirtmektedir.

Rehbere git

Rot Başı Arızası

Rehbere git
Rot Başı Arızası