Oto Dış Aydınlatma

Oto Dış Aydınlatma

Bir aracın oto dış aydınlatması, bir otomobilin en önemli güvenlik özelliklerinden biridir. Farlar gece sürüşü için birincil aydınlatma sağlar.

 Ayrıca fren lambaları  durduğunuzda veya yavaşladığınızda diğer sürücülerle iletişim kurar. Yalnızca bu iki nedenden dolayı, bu ışık setleri aracınızı çalıştırırken her zaman çalışır durumda olmalıdır. Neyse ki, oto dış aydınlatma bakımının yönetimi nispeten kolaydır ve büyük onarımlar bile o kadar uzun sürmez. Aracınız için far ve fren lambası bakımı için en iyi ipuçlarımızdan bazıları şunlardır.

 Birçok modern araç, yolcuların rahatlığı ve güvenliği için çok çeşitli iç ve dış ışıklarla donatılmıştır. Torpido gözü, dikiz aynası, gösterge paneli ve baş üstü konsol lambaları genellikle bir aracın kabininde bulunur. Araçların dışında farlar, plaka lambaları ve dönüş sinyali / flaşör isminde lambalar bulunur. Ayrıca gece çalışması sırasında, iç ve dış ışıklar özellikle önemlidir. Farlar ve kabin lambaları çevreyi aydınlatarak takılma veya tökezlemeden kaynaklanan yaralanma riskini azaltır. Ayrıca, bir aracın ışıkları, diğer sürücüleri aracın varlığı konusunda uyarabilir. Bu, bir aracın yol kenarına park edilebileceği acil durumlarda önemlidir. Güvenlik işlevlerine ek olarak, ışıklar kullanışlıdır. Bunların ayrıntılı tetkik edilmesi herkes için yararlıdır. İstinye Car Service sizin için en ayrıntılı teşhisleri en kısa sürede koyar.

Oto Dış Aydınlatma İstinye Service´te Sizlerle

  • Oto dış aydınlatmabakımının ilk adımı, ışıkların sık sık kontrol edilmesidir. Herhangi bir arıza, loşluk ve çatlak için ışıkları kontrol ettiğinizde ilk büyük sorunun önüne geçebilirsiniz. Fren lambalarınız için, fren pedalına basarken birinden not almasını istemek faydalı olabilir. Kirli görünüyorsa, arızalıysa veya değiştirilmesi gerekiyorsa, derhal harekete geçtiğinizden emin olun. İstinye Bosch Car Service sizin için hızlı onarım sunar.
  • Farlar ve fren lambaları söz konusu olduğunda, onları temiz tutmalısınız ki bulanık olmasınlar. Bu özellikle farlar için önemlidir. Yumuşak bir aydınlatmaya sahip olmak, farlar çalışırken gece görüşünüzü ciddi şekilde etkiler. Işıklarınız kirli veya sisliyse, oto dış aydınlatması için İstinye Service bünyesinde titiz bir temizlik yapın. Aşırı bulutlu farları daha şeffaf, daha parlak bir ışığa döndürmek için İstinye Bosch Service'ten bazı ürünler satın alabilirsiniz.
  • Far veya stop lambasının çatlaması, hasar görmesi veya artık çalışmaması durumunda, bunları mümkün olan en kısa sürede onarırız. Kırık bir far veya fren lambası ile süremezsiniz. Sürmeniz sizin ve araçtakilerin tehlikeye girmesine sebep olur. Bir bilete veya daha da kötüsü ölümcül bir kazaya neden olabilisiniz. Güvenliğinizi sağlamak ve oto dış aydınlatma için İstinye Service'e gelmekten çekinmeyin. Uzman teknisyenlerimiz, bir yerden bir yere giderken aracınızdan emin olmanız için eksiksiz araç muayeneleri yapacaktır. İstinye oto dış aydınlatma, İstinye araç dış aydınlatma servisi işlemleriniz için tüm Avrupa Yakası bölgesi için hizmet vermekteyiz.

İlgili Konular

Yazlık ve kışlık lastik nasıl anlaşılır?

Yazlık ve kışlık lastik nasıl anlaşılır?

Yazlık ve kışlık lastik kullanımı hava koşullarına göre farklılık göstermektedir. Farklı özelliklere sahip olan bu lastiklerin doğru mevsim şartlarında kullanılması güvenli bir sürüş için önemlidir. Hava 7 derecenin altına düştüğünde mutlaka kışlık lastik kullanımına başlanmalıdır. Soğuk hava koşullarında oluşan kaygan zemin yazlık lastik kullanımı için uygun değildir. Kışlık lastik kaygan zeminde yol tutuşunu arttırarak daha kontrollü bir sürüş gerçekleştirmenizi sağlamaktadır.

Rehbere git

Kızdırma Bujisi Arızası

Rehbere git
Kızdırma Bujisi Arızası
 Otomotik Şanzıman Beyni Arıza Belirtileri

Otomotik Şanzıman Beyni Arıza Belirtileri

Rehbere git

Triger Kayışı Değişimi

Otomobillerin kalbinde yer alan triger kayışı, motorun düzgün ve verimli çalışması için elzem bir bileşendir. Bu küçük ancak kritik parça, motorun zamanlama sistemini kontrol eder ve pistonlarla valflerin uyum içinde çalışmasını sağlar. Triger kayışının bakımı ve zamanında değişimi, aracınızın performansını korumak ve ciddi motor arızalarını önlemek için hayati önem taşır. Triger kayışının işlevselliğinden, ömrüne, olası arızalarının etkilerinden ve değişim maliyetlerine kadar, triger kayışı ile ilgili her yönü sizler için ele alacağız.

Rehbere git
Triger Kayışı Değişimi