Pasta Cila
Oto Kaporta

Pasta Cila

Etiler Bosch Car Service pasta cila konusunda da sizin yanınızda! Aracınızın görüntüsü zamanla ilk günkü parlaklığını ve doygunluğunu kaybeder.

 Özellikle güneş ve kar gibi, aracınızı yoran bir iklimde yaşıyorsanız bu durum çok daha hızlı gerçekleşecektir. Neyse ki Etiler Bosch Car Service aracınızı aldığınız güne geri götürür. Hem de sadece birkaç saat içinde hazır!

 Estetik görüntüsünün yanında ticari değeri konusunda da arabaların görünümü oldukça önemldiri. Aracınızı satmayı düşünmüyor olabilirsiniz. Fakat birçok insan arabasını, kamyonunu bir yatırım olarak görüyor. Bundan dolayı araçlarına verdikleri parayı, satarken de elde etmek isteyen müşterilerimiz için araçlarının görünüşü oldukça önemlidir. 

Etiler Service Pasta Cila Hizmeti

Aracınızın performansını yüksek tutabilmeniz için kilit nokta, yağ değişimi, lastik rotasyonları gibi konularda üretinizin önerilerine bağlı kalmaktır. Bu konuda zorlanabilirsiniz. Çünkü aracınızı nerede hangi koşullarda kullandığınızdan tutun ne zamandır kullandığınıza kadar birçok önemli nokta vardır. Kılavuz, bu konuda ayrıntılı bir anlatıma gitmiştir. Bu konuda Etiler Service kılavuzu uygular ve aracınızın garanti kapsamı dışına çıkmasını önler. Ayrıca bakım onarım ve tamir konularında fabrika eğitimli uzman ekibiyle sizin yanıbaşınızda!

Neden Etiler Bosch Car Service?

Pasta ve cila işlemleri Etiler Service'te güvence altındadır. Peki neden bu güvenceye ihtiyaç duyuyoruz? Kötü yapılmış pasta cila ne yazık ki arabanızın değerini %20 oranında düşürür. Bu da birçok insan için oldukça önemli bir zarardır. Neden daha kaliteli, garantili bir işlem yaptırmayasınız? İşte, uzman ekibimiz, son teknoloji pasta cila makinlerimizle hizmetinizdeyiz. Etiler Service pasta cila hizmetini kullanarak istenmeyen aksiliklerden tamamen kurtulursunuz. Arabanızı da paranızı da şansa bırakmayın!
Pasta ve cila arasındaki fark hakkında da konuşalım. Birçok sürücünün inandığının aksine, bir arabaya pasta işlemi uygulamak ve bir arabayı cilalamak aynı şey değildir. Merak etmeyin, Etiler Bosch Car Service olarak her ikisine de değineceğiz. Başlangıç olarak her uygulama arasındaki temel farkları açıklayacağız ve bir aracı cilalamak yerine pastalamanın ne zaman daha iyi olacağına karar vermenize yardımcı olacağız.
Arabanızın boya işindeki çizikleri en aza indirmek mi istiyorsunuz? Görünümünü etkileyebilecek ve şeffaf kaplamasına zarar verebilecek oksidasyon, girdap izleri, su lekeleri ve diğer küçük kusurlar ne olacak? Başarmak istediğiniz şey buysa, bunu halletmek için ihtiyacınız olan şey cilalama işlemidir. Araba cilası, çok  çok ince bir boya tabakasını kaldırarak bunu gerçekleştirmeye yardımcı olur; bu, boya işine daha fazla karışırken çizikleri ve diğer küçük yüzey hasarlarını gizlemeye yardımcı olur.
Etiler Bosch Car Service merkezinde genellikle pasta işleminin arkasından cila işlemi uygulanır. Pastanın aynı boyuta indirdiği çiziklerin üstünden cila ile geçilir. Böylelikle renk eşitlenir ve mat yerler parlar. Bununla birlikte, "aşındırıcı" teriminin bu anlamda sizi aldatmasına izin vermeyin, çünkü Etiler Service cilayı ve pastayı aracınızın gövdesine düzgün bir şekilde uygulanır, böylece kusurları gizlemeye yetecek kadar ancak doğru kullanıldığında arabanızın boyasını aşındırmaya neredeyse yetmeyebilir. Aşındırıcılar cila türlerine göre değişir ve hatta bazı cilaların aşındırıcı olmadığı kabul edilir. Düzgün ve kapsamlı bir araba cilalama işleminden sonra, pasta cila işlem sonucunuz yaklaşık bir yıl boyunca kendini korur. Beşiktaş oto pasta cila servisi, Levent araç pasta cila işlemleriniz için randevu oluşturabilir ya da vale hizmetimizle aracınızı teslim edebilirsiniz.

İlgili Konular

 Otomotik Şanzıman Beyni Arıza Belirtileri

Otomotik Şanzıman Beyni Arıza Belirtileri

Rehbere git

Yazlık ve kışlık lastik nasıl anlaşılır?

Yazlık ve kışlık lastik kullanımı hava koşullarına göre farklılık göstermektedir. Farklı özelliklere sahip olan bu lastiklerin doğru mevsim şartlarında kullanılması güvenli bir sürüş için önemlidir. Hava 7 derecenin altına düştüğünde mutlaka kışlık lastik kullanımına başlanmalıdır. Soğuk hava koşullarında oluşan kaygan zemin yazlık lastik kullanımı için uygun değildir. Kışlık lastik kaygan zeminde yol tutuşunu arttırarak daha kontrollü bir sürüş gerçekleştirmenizi sağlamaktadır.

Rehbere git
Yazlık ve kışlık lastik nasıl anlaşılır?
Katalizör Arızası

Katalizör Arızası

Rehbere git

Periyodik bakım yapılmazsa ne olur?

Araç modeli ve kullanım durumu göz önünde bulundurularak belirlenen periyotlar halinde tüm araç aksamlarının kontrolünün sağlanmasına periyodik bakım denir. Periyodik bakımda aracın belirlenen aksamları değişir ya da kontrolü yapılır. Aracın sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etmesi için belirlenen aralıklarda periyodik bakım yaptırılması gerekmektedir. Aracı üreten firmalar genellikle yaptırılması gereken bakım sürelerini araç kılavuzunda belirtmektedir.

Rehbere git
Periyodik bakım yapılmazsa ne olur?