Pasta Cila
Oto Kaporta

Pasta Cila

İstinye Bosch Car Service pasta cila konusunda da sizin yanınızda! Aracınızın görüntüsü zamanla ilk günkü parlaklığını ve doygunluğunu kaybeder.

 Özellikle güneş ve kar gibi, aracınızı yoran bir iklimde yaşıyorsanız bu durum çok daha hızlı gerçekleşecektir. Neyse ki İstinye Bosch Car Service aracınızı aldığınız güne geri götürür. Hem de sadece birkaç saat içinde hazır!

 Estetik görüntüsünün yanında ticari değeri konusunda da arabaların görünümü oldukça önemldiri. Aracınızı satmayı düşünmüyor olabilirsiniz. Fakat birçok insan arabasını, kamyonunu bir yatırım olarak görüyor. Bundan dolayı araçlarına verdikleri parayı, satarken de elde etmek isteyen müşterilerimiz için araçlarının görünüşü oldukça önemlidir. 

İstinye Service Pasta Cila Hizmeti

Aracınızın performansını yüksek tutabilmeniz için kilit nokta, yağ değişimi, lastik rotasyonları gibi konularda üretinizin önerilerine bağlı kalmaktır. Bu konuda zorlanabilirsiniz. Çünkü aracınızı nerede hangi koşullarda kullandığınızdan tutun ne zamandır kullandığınıza kadar birçok önemli nokta vardır. Kılavuz, bu konuda ayrıntılı bir anlatıma gitmiştir. Bu konuda İstinye Service kılavuzu uygular ve aracınızın garanti kapsamı dışına çıkmasını önler. Ayrıca bakım onarım ve tamir konularında fabrika eğitimli uzman ekibiyle sizin yanıbaşınızda!

Neden İstinye Bosch Car Service?

Pasta ve cila işlemleri İstinye Service'te güvence altındadır. Peki neden bu güvenceye ihtiyaç duyuyoruz? Kötü yapılmış pasta cila ne yazık ki arabanızın değerini %20 oranında düşürür. Bu da birçok insan için oldukça önemli bir zarardır. Neden daha kaliteli, garantili bir işlem yaptırmayasınız? İşte, uzman ekibimiz, son teknoloji pasta cila makinlerimizle hizmetinizdeyiz. İstinye Service pasta cila hizmetini kullanarak istenmeyen aksiliklerden tamamen kurtulursunuz. Arabanızı da paranızı da şansa bırakmayın!
Pasta ve cila arasındaki fark hakkında da konuşalım. Birçok sürücünün inandığının aksine, bir arabaya pasta işlemi uygulamak ve bir arabayı cilalamak aynı şey değildir. Merak etmeyin, İstinye Bosch Car Service olarak her ikisine de değineceğiz. Başlangıç olarak her uygulama arasındaki temel farkları açıklayacağız ve bir aracı cilalamak yerine pastalamanın ne zaman daha iyi olacağına karar vermenize yardımcı olacağız.
Arabanızın boya işindeki çizikleri en aza indirmek mi istiyorsunuz? Görünümünü etkileyebilecek ve şeffaf kaplamasına zarar verebilecek oksidasyon, girdap izleri, su lekeleri ve diğer küçük kusurlar ne olacak? Başarmak istediğiniz şey buysa, bunu halletmek için ihtiyacınız olan şey cilalama işlemidir. Araba cilası, çok  çok ince bir boya tabakasını kaldırarak bunu gerçekleştirmeye yardımcı olur; bu, boya işine daha fazla karışırken çizikleri ve diğer küçük yüzey hasarlarını gizlemeye yardımcı olur.
İstinye Bosch Car Service merkezinde genellikle pasta işleminin arkasından cila işlemi uygulanır. Pastanın aynı boyuta indirdiği çiziklerin üstünden cila ile geçilir. Böylelikle renk eşitlenir ve mat yerler parlar. Bununla birlikte, "aşındırıcı" teriminin bu anlamda sizi aldatmasına izin vermeyin, çünkü İstinye Service cilayı ve pastayı aracınızın gövdesine düzgün bir şekilde uygulanır, böylece kusurları gizlemeye yetecek kadar ancak doğru kullanıldığında arabanızın boyasını aşındırmaya neredeyse yetmeyebilir. Aşındırıcılar cila türlerine göre değişir ve hatta bazı cilaların aşındırıcı olmadığı kabul edilir. Düzgün ve kapsamlı bir araba cilalama işleminden sonra, pasta cila işlem sonucunuz yaklaşık bir yıl boyunca kendini korur. İstinye oto pasta cila servisi, İstinye araç pasta cila işlemleriniz için randevu oluşturabilir ya da vale hizmetimizle aracınızı teslim edebilirsiniz.

İlgili Konular

 Otomotik Şanzıman Beyni Arıza Belirtileri

Otomotik Şanzıman Beyni Arıza Belirtileri

Rehbere git

Akü Ömrünü Nasıl Uzatırsınız?

Akü araç için gereken enerji depolamaktadır. Kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürerek depolayan aküler araç için gerekli olan tüm enerjinin kaynağıdır. Akü’de herhangi bir arızanın yaşanması tüm araç aksamlarını direkt olarak etkilemektedir. Beklenmeyen durumlarda akü arızası yaşamamak için düzenli olarak kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Periyodik bakımının yapılmaması ve yanlış kullanım akü ömrünün kısalmasına neden olmaktadır. Değişimi maliyetli olan akülerin kullanım ömrünü uzatmak için şunlara dikkat edilmesi gerekir;

Rehbere git
Akü Ömrünü Nasıl Uzatırsınız?
Kızdırma Bujisi Arızası

Kızdırma Bujisi Arızası

Rehbere git

Katalizör Arızası

Rehbere git
Katalizör Arızası