Fren Bakım & Onarımı
Oto Güvenlik Sistemleri

Fren Bakım & Onarımı

Kış aylarında ve özellikle soğuk zamanlarda, yollarda kar ve buzlanma riskinin arttığı zamanlarda frenleriniz konusunda daha dikkatli olmalısınız.

 Çünkü frenlerinizin düzgün bir şekilde muhafaza edilmesini sağlamak her zamankinden daha önemlidir. Kötü Fren Bakım & Onarımı yalnızca aracınızın ömrünü ve performansını azaltmakla kalmaz, aynı zamanda kazalara ve yaralanmalara ve çarpışma nedeniyle yol ölümlerine de katkıda bulunur.

 Aracınızın fren sistemi karmaşıktır, ancak kendinizi korumak oldukça kolaydır. Tüm parçaların çalışır durumda olduğundan emin olmak için her bileşeni İstinye Car Service'te inceleriz. Ayrıca gerekli onarımları şeffaf ücretlendirmeyle yaparız.  Bu parçalar ana silindiri ve fren hattını, fren balatalarını, kaliperleri ve rotorları içerir.

 Aracınız, kılavuzda önerilen bir fren bakım programı ile birlikte gelmelidir; Bununla birlikte İstinye Service olarak en temel önerimiz Fren Bakım & Onarımını her 10.000 KM'de bir yaptırmanızdır. Bu kontröl için İstinye Car Service iyi bir seçimdir. Birçok müşterimiz adik fiyatlandırma ve titiz işçilik konusunda bize güvenir.

Fren Bakım & Onarımı İstinye Service Güvencesinde

Fren balataları ve rotorlar, fren sisteminiz ve lastiklerin değdiği yerdir. Balatalar ne yazık ki diğerparçalara göre daha hızlı bozulur ve daha sık teknik bakım gerektirir. Lastikler ve fren balataları arasındaki sürtünme ısıya neden olur ve bu ısı fren balatasını aşındırır. Yeterli direnç olduğundan emin olmak için pedlerin kalitesini ve derinliğini kontrol etmek önemlidir.
Fren pedalına daha fazla basmanız gerektiğini hissediyorsanız kesinlikle fren Bakım & Onarımı konusunda destek almanız şart.  Zira bir sonraki sefer yanık kokusu hissetmeniz canınızı sıkabilir. Fren Bakım & Onarımı kazaları da engeller. Çünkü çok kısa bir zaman sonra durmak sizin için oldukça zor olacak. Çok daha önceden frene basmak çoğu zaman günü kurtarsa da ani bir durumu asla engellemez. Fren balatalarınızı ve rotorlarınızı evde kontrol etmek için, aşınmayı değerlendirmek için lastiği çıkarmanız yeterlidir. Aşınma veya hasar fark ederseniz, bunları hemen değiştirmemiz gerekir. Disk fren onarım servisi için bir İstinye Service' e götürün.

Fren Hidroloği Neden Önemlidir?

Fren pedalına bastığınızda birçok işlem gerçekleşir. Örneğin basınç oluşur ve ana silindirden gelen fren hidroliği aracılığıyla, fren hatlarından ve bu basıncı fren balatalarına ve rotorlara aktaran kaliperlere aktarım olur. Bu nedenle, fren hidroliği son derece önemlidir çünkü sizinle aracınızın fren sistemi arasındaki habercidir .
Ne yazık ki, fren hidroliği nemi çeker ve bu da fren sisteminize oldukça zarar verir. Fren hidroliğindeki nem, frenlerin metal bileşenlerinde korozyona neden olur ve fren hidroliğinin kaynama noktasını düşürür ve frenlerin etkinliğini etkiler. Her 25.000 km'de bir Fren Bakım & Onarımı tüm aksam ile kontrol edilmeli ve değiştirilmelidir. Bulutlu veya sütlü bir kalite, sıvının değiştirilmesi gerektiğini gösterir.  İstinye oto fren bakım & onarımı, İstinye araç fren tamir servisi işlemlerinde profesyonel ekiplerimizle servis hizmeti sunmaktayız.

İlgili Konular

 Otomotik Şanzıman Beyni Arıza Belirtileri

Otomotik Şanzıman Beyni Arıza Belirtileri

Rehbere git

Rot Başı Arızası

Rehbere git
Rot Başı Arızası
Triger Kayışı Değişimi

Triger Kayışı Değişimi

Otomobillerin kalbinde yer alan triger kayışı, motorun düzgün ve verimli çalışması için elzem bir bileşendir. Bu küçük ancak kritik parça, motorun zamanlama sistemini kontrol eder ve pistonlarla valflerin uyum içinde çalışmasını sağlar. Triger kayışının bakımı ve zamanında değişimi, aracınızın performansını korumak ve ciddi motor arızalarını önlemek için hayati önem taşır. Triger kayışının işlevselliğinden, ömrüne, olası arızalarının etkilerinden ve değişim maliyetlerine kadar, triger kayışı ile ilgili her yönü sizler için ele alacağız.

Rehbere git

Akü Ömrünü Nasıl Uzatırsınız?

Akü araç için gereken enerji depolamaktadır. Kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürerek depolayan aküler araç için gerekli olan tüm enerjinin kaynağıdır. Akü’de herhangi bir arızanın yaşanması tüm araç aksamlarını direkt olarak etkilemektedir. Beklenmeyen durumlarda akü arızası yaşamamak için düzenli olarak kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Periyodik bakımının yapılmaması ve yanlış kullanım akü ömrünün kısalmasına neden olmaktadır. Değişimi maliyetli olan akülerin kullanım ömrünü uzatmak için şunlara dikkat edilmesi gerekir;

Rehbere git
Akü Ömrünü Nasıl Uzatırsınız?