15 Adım Kontrol

15 Adım Kontrol

15 adım kontrol araçlarda geri planda kalan sorunların ortaya çıkmasına yardımcı olur. Daha rahat ve güvenli bir yolculuk imkânı ortaya koymak için, yola çıkılan araçların düzenli bakımdan geçmiş olması gerekir. Bu sayede araçların daha emniyetli ve güvenilir olması sağlanır.

Bakımın her bir aşamasında gözden geçirilen parça ve sistemlerin durumunu en iyi şekilde görmek gerekir. Arızanın tespiti ve sorun gidermede kullanılan doğru yöntemler araç performansına olumlu anlamda katkı sağlayacaktır. İyi bir bakım desteği verilen araçlar ile daha uygun ve avantajlı şekilde yolculuk yapmak söz konusu olacaktır.
 

15 Adım Kontrol Aşamaları

15 adım kontrol hizmeti esnasında her bir aşamaya ve bu aşamaların gereğine dikkat etmek gerekir. Bakım sürecinde ortaya konan sorunların giderilmesi, araçları daha güvenilir hale getirecektir. Güvenli şekilde yola çıkmayı planlayanlar, öncelikle araçlarının yola hazır olduğundan emin olmalıdır. Bakım aşamalarında:
 •          Aydınlatma sistemleri kontrolü,
 •          Elektronik sistemleri kontrolü,
 •          Elektrik sistemleri kontrolü,
 •          Silecek kontrolü,
 •          Akü görsel kontrolü,
 •          Görsel fren kontrolü,
 •          Lastiklerin kontrolü,
 •          Alt gövde kontrolü,
 •          Korna kontrolü,
 •          Motor kontrolü,
 •          Klima kontrolü,
 •          Su kontrolü,
 •          Yağ kontrolü,
 •          Mekanik sistemlerin kontrolü, dikkatli şekilde yapılır.
Bakım süreci tamamlandıktan sonra aracın her yönden güven vermesi söz konusu olur. Sonraki süreçte hem yakın hem de uzak mesafe ulaşımında yola güvenle çıkmak söz konusu olur.
 

15 Adımda Kontrol Ve Servis Hizmetlerimiz

Zorlu yol şartlarını daha kolay hale getirmek istiyorsanız, yola çıkmadan önce aracınızın bakımlı olduğundan emin olmalısınız. Yıllardan beri bu konuda servisimiz, öne çıkan hizmetleri ile dikkat çekmiş ve müşteri memnuniyetini sağlamıştır. Araç kalitesini daha yukarı taşımak adına servis olarak sunduğumuz hizmet ve çözümlere bakabilirsiniz. Usta kadrolarımız çok detaylı bir çalışma yapıp aracın bütün parçalarını değerlendirmek durumundadır. Yine, bütün sistemler, uzmanlarımız tarafından dikkatle incelenmektedir. Gerekli tamir çalışmaları ve ihtiyaç duyulan parçalar için servisimiz her zaman görevine hazırdır.
 
Aracınızın gereksinimlerini tespit etme ve giderme konusunda, yüksek teknolojimizle birlikte çözüm ortaya koyarız. Kapsamlı bakım dediğiniz zaman servisimizin bu konuda sunmuş olduğu hizmetler kendini gösterir. Periyodik bakımların yanı sıra, ihmal edilmiş parçaların bakımı için her zaman müşterilerimizin yanındayız. Aracınızda geri planda kalmış olan parça, sistem ve bileşenler için, servis olarak güvenilir çözümlerimiz size yardımcı olacaktır. Aracınız bakım sürecinden sonra daha güvenli şekilde yola çıkacaktır.
 

İlgili Konular

Triger Kayışı Değişimi

Triger Kayışı Değişimi

Otomobillerin kalbinde yer alan triger kayışı, motorun düzgün ve verimli çalışması için elzem bir bileşendir. Bu küçük ancak kritik parça, motorun zamanlama sistemini kontrol eder ve pistonlarla valflerin uyum içinde çalışmasını sağlar. Triger kayışının bakımı ve zamanında değişimi, aracınızın performansını korumak ve ciddi motor arızalarını önlemek için hayati önem taşır. Triger kayışının işlevselliğinden, ömrüne, olası arızalarının etkilerinden ve değişim maliyetlerine kadar, triger kayışı ile ilgili her yönü sizler için ele alacağız.

Rehbere git

Rot Başı Arızası

Rehbere git
Rot Başı Arızası
 Otomotik Şanzıman Beyni Arıza Belirtileri

Otomotik Şanzıman Beyni Arıza Belirtileri

Rehbere git

Akü Ömrünü Nasıl Uzatırsınız?

Akü araç için gereken enerji depolamaktadır. Kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürerek depolayan aküler araç için gerekli olan tüm enerjinin kaynağıdır. Akü’de herhangi bir arızanın yaşanması tüm araç aksamlarını direkt olarak etkilemektedir. Beklenmeyen durumlarda akü arızası yaşamamak için düzenli olarak kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Periyodik bakımının yapılmaması ve yanlış kullanım akü ömrünün kısalmasına neden olmaktadır. Değişimi maliyetli olan akülerin kullanım ömrünü uzatmak için şunlara dikkat edilmesi gerekir;

Rehbere git
Akü Ömrünü Nasıl Uzatırsınız?