Akü Kontrolü

Akü Kontrolü

Akü kontrolü aracınızın durumunu ortaya çıkarır. Aracınızın genel durumu, akünün iyi durumda olmasına bağlıdır.

 Ne yazık ki, birçok sürücü pille ilgili sorunları ciddi arızalar meydana gelene kadar önemsemez. Ve böyle bir arıza muhtemelen soğuk bir sabahta, işe koşarken veya araba çalışmadığında olur. Nasıl önlenir? Çözüm basit: Akü kontrolü.  Neden bir tamircide yapmak en iyisidir sorusuna cevap vermeye çalışıyoruz.

Düzenli Akü kontrolü, akü durumuyla ilgilenmenin yollarından biridir. Ayrıca, aracınızın aküsünün birkaç yıl bile iyi durumda kalmasını sağlayacak belirli kullanım kurallarına uymaya değer. Her şeyden önce, aküyü temiz tutmaya çalışın. İhmal edilmiş ve kararmış direkler voltaj dalgalanmalarına neden olabilir. Etiler Service'te akünün üstündeki küçük toz ve kirleri, antistatik bir bezle temizleriz. Temizlemeye daha dayanıklı olan elemanları özel bir fırça veya küçük zımpara kağıdı ile çıkarabilirsiniz. Temizlerken dikkatli olmayı unutmayın.

Akü Kontrolü Neden Şarttır?

Temel bir Akü kontrolü için aracınızı Etiler Bosch Service'e bırakabilirsiniz. Sökülebilen akünüz varsa, sigortaları çevirmeye ve elektrolit seviyesini kontrol etmeye değer. Etiler Service bir akünün en ince noktasına kadar teknik inceleme yapar. Böylelikle akünüz hakkında endişelenmeye gerek kalmaz.Bu fırsatı ayrıca elektrik bağlantılarını, yani kelepçelerin stabilitesini kontrol etmek için kullanın. Çünkü bazı akü noktaları daha büyük düz olmayan yüzeylerde gevşer ve ayrılır. Bunları gerektiği gibi sıkacağımızdan ve durumları hakkında size bilgi vereceğimizden kuşkunuz olmasın. Etiler Car Service sizin için en ince noktasına kadar Akü kontrolü teknik araştırması yapar. Sorun bulduğunda sizinle paylaşır.
Etiler Service'e gelen bir diğer problem grubu akünün kendi kendine boşalmasıdır. Kışın arabalarını çok nadiren kullanan ve açık havada park eden sürücüler, kendi kendine boşalmasını önlemek için akünün bağlantısını kesmeli ve kuru ve sıcak bir odada muhafaza etmelidir. Ayrıca, sıcak koşullarda akünüzün plakaları sülfatlanır. Öte yandan, düşük sıcaklıklarda pilin performansı yüzde 20-30'a kadar bile önemli ölçüde düşer! Yetersiz şarj, örneğin işe, alışverişe vb. kısa mesafeleri kat ederek etki artar.

Neden Etiler Service´ı Tercih Etmelisiniz?

Etiler Service, Etiler'deki en büyük oto motor servis sağlayıcıları ağına sahiptir. Her gün binlerce araç sahibini şehirdeki en iyi bakım ve servis merkezimize gelirken görmeniz mümkün! Başta akü kontrolü olmak üzere geri kalan tüm oto bakım işlerinde biz güvenebilirsiniz. Özel destek ekibimiz, sorularınızı yanıtlamaya yardımcı olmak için her zaman hazırdır. Beşiktaş oto akü kontrolü, Levent araç akü kontrol servisi olarak tüm Avrupa Yakası bölgesine hizmet vermekteyiz.

İlgili Konular

Akü Ömrünü Nasıl Uzatırsınız?

Akü Ömrünü Nasıl Uzatırsınız?

Akü araç için gereken enerji depolamaktadır. Kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürerek depolayan aküler araç için gerekli olan tüm enerjinin kaynağıdır. Akü’de herhangi bir arızanın yaşanması tüm araç aksamlarını direkt olarak etkilemektedir. Beklenmeyen durumlarda akü arızası yaşamamak için düzenli olarak kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Periyodik bakımının yapılmaması ve yanlış kullanım akü ömrünün kısalmasına neden olmaktadır. Değişimi maliyetli olan akülerin kullanım ömrünü uzatmak için şunlara dikkat edilmesi gerekir;

Rehbere git

Yazlık ve kışlık lastik nasıl anlaşılır?

Yazlık ve kışlık lastik kullanımı hava koşullarına göre farklılık göstermektedir. Farklı özelliklere sahip olan bu lastiklerin doğru mevsim şartlarında kullanılması güvenli bir sürüş için önemlidir. Hava 7 derecenin altına düştüğünde mutlaka kışlık lastik kullanımına başlanmalıdır. Soğuk hava koşullarında oluşan kaygan zemin yazlık lastik kullanımı için uygun değildir. Kışlık lastik kaygan zeminde yol tutuşunu arttırarak daha kontrollü bir sürüş gerçekleştirmenizi sağlamaktadır.

Rehbere git
Yazlık ve kışlık lastik nasıl anlaşılır?
Periyodik bakım yapılmazsa ne olur?

Periyodik bakım yapılmazsa ne olur?

Araç modeli ve kullanım durumu göz önünde bulundurularak belirlenen periyotlar halinde tüm araç aksamlarının kontrolünün sağlanmasına periyodik bakım denir. Periyodik bakımda aracın belirlenen aksamları değişir ya da kontrolü yapılır. Aracın sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etmesi için belirlenen aralıklarda periyodik bakım yaptırılması gerekmektedir. Aracı üreten firmalar genellikle yaptırılması gereken bakım sürelerini araç kılavuzunda belirtmektedir.

Rehbere git

Katalizör Arızası

Rehbere git
Katalizör Arızası